Millet İttifakının adayı Devlet Bahçeli olur mu ?


Sayın Devlet Bahçeli'nin İyi parti genel başkanı Meral Akşener'e sen bu mahallenin kızısın, evine, yuvana dön dediğini hepimiz hatırlarız. Bu çağrı Meral hanım tarafından kabul görmedi. Kabul edilmeyeceğide baştan belli idi. Tabiri caizse "cılız" bir çağrı idi ve altı tam anlamıyla doldurulmamıştı.

Pekiyi bugün benzer bir çağrıyı Meral Akşener yapsa ne olur ? Ama bu çağrı beklenmedik bir anda gazetecilere verilen "cılız" bir demeç olmasın. Mesela Meral Akşener önce MHP'ye bir nezaket ziyareti yapsa. Bu ziyaret sırasında tek tek liderlerin veya bireylerin değil, ülkücü hareketin başarısının önemini vurgulasa. Bu ziyaretin MHP kanadında ve medyada sıcaklığı sürerken kelimesi kelimesine aynı olmasa da , şöyle bir çağrı yapsa. "Bugün devlet'in bekası için birlikte hareket etme günüdür. Sayın Devlet Bahçeli büyüğümüzdür, İyi parti olarak kendsinin adaylığını destekliyoruz. Millet ittifakının diğer bileşenlerinin de onaylıyla kendisini Millet ittifakının cumhurbaşkan adayı olarak görmek isteriz. Sayın Bahçeli gelin ülkeyi hep birlikte güçlendirilmiş parlementer sistemine dönüştürelim."

Millet ittifakının diğer bileşenleri bu yeni aday'a nasıl tepki verir acaba? Devlet Bahçeli kabul eder mi ? Ederse ne olur ?

Ben size söyleyeyim. Bu penaltı kesin "GOL" olur. Millet ittifakı'nın adaylık teklifini kabul eden Devlet Bahçeli 2022 seçimlerinin şimdiden galibidir.

Ya kabul etmezse ?.

PetPaylash.Com by Goeben.net 2022